Niedzielny kierowca czyli kto?

Przyjęło się nazywać niektóre osoby „niedzielnymi kierowcami” a czemu tak , niektórzy zadają sobie właśnie takie pytanie ale taki niedzielny kierowca to taki, który mając samochód bardzo rzadko z niego korzysta woli udać się do miasta , do lekarza czy na targ autobusem, niż jeździć swoim samochodem. Swój samochód uważa jako perłę, którą należy chronić, dbać o nią ze wszystkich możliwych sił. A jeśli zdecyduje się wyjechać już swoim samochodem z garażu, który zapewne musi być ogrzewany aby przypadkiem samochód nie uległ korozji ewentualnie innym efektom spowodowanym przez zimno, deszcze, bądź też inne możliwe zjawiska atmosferyczne.

samochody
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Więc wracając do tematu jeśli taki kierowca zdecyduje się wyjechać swoim cackiem z garażu jedzie po prostu tylko i wyłącznie do kościoła i z powrotem. Do kościoła nie ma zbyt daleko ale jedzie, natomiast do sklepu do miasta czy w inne miejsca gdzie ma dalej daruje sobie i woli jechać komunikacją miejską. A doskonale wszyscy z nas wiedzą, że komunikacja miejsca jest znacznie gorszej jakości niż jazda swoim własnym samochodem. Jednak mentalność takich ludzi jest dość niezrozumiała dla każdego innego człowieka, jednak nic na to nie można poradzić. Należy być po prostu wyrozumiałym dla takich ludzi, samochód dla nich jest skarbem, o który dbają troszczą się, i nie pozwalają aby cokolwiek mu się stało.

Inni nie używają samochodu na przykład w czasie jesieni i zimy tylko dlatego że nie posiadają opony zimowe, jedynie w swoim dorobku mają opony letnie, a szkoda im wydać na opony zimowe bo doskonale wiedzą, że jest do duży wydatek. Niektórzy natomiast po prostu oszczędzają na benzynę i dlatego tak rzadko korzystają z samochodu, a udają się nim do kościoła aby pokazać innym że go posiadają jednak takie zjawiska stają się już rzadkością, znacznie częściej miało to miejsce jakieś dziesięć może nawet i więcej lat temu. Teraz jest już inaczej więcej osób ma samochód, a nawet można stwierdzić, że teraz już w każdej rodzinie jest przynajmniej jeden jak nie więcej samochód.

Adminka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *