Szkółki jazdy są bardzo dobre

W każdej szkole jazdy uczeń w momencie kiedy tylko się do niej zapisze dostaje zestaw książeczek, które są świetne aby mógł dowiedzieć się co nie co o samochodzie. Przede wszystkim w takim komplecie znajdują się pytania identyczne jak na egzaminie w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego. Więc jeśli przyszły kierowca chce zdać za pierwszym razem część praktyczną musi nauczyć się tych pytań i wtedy może mieć pewność, że zda bez żadnej pomyłki. Natomiast za nim zacznie uczyć się odpowiedzi na takie pytania powinien poświęcić trochę czasu na przeczytanie, zapoznanie się z kolejną książeczką, w które ma bardzo wiele różnych informacji odnośnie samochodu, jego elementów.

samochody
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Aby być jeszcze bardziej pewniejszym i zdobyć bardziej obszerną wiedzę, młody kursant powinien chodzić na wszystkie wykłady, które są organizowane podczas każdego kursu, tam dowie się wiele ciekawych oraz niezbędnych rzeczy, aby w przyszłości mógł być świetnym kierowcą. Na takich wykładach mowa jest o wszystkim, czyli ogólnie o samochodzie, o przepisach ruchu drogowego, o udzielaniu pierwszej pomoc, a także o oponach. Czyli o tym kiedy opony letnie a kiedy opony zimowe, oraz wiele innych ciekawych rad, na przykład jak odróżnić koło od opony bo niestety nie każdy o tym wie. Wiele kobiet a nawet i mężczyzn ma z tym ogromne problemy.

Uważają oni że koło i opona to, to samo. Jednak jest to oczywiście wielka bzdura, opona to część koła, natomiast w skład koła wchodzi jeszcze felga. Na kursie na prawo jazdy możemy na jednym z filmików zobaczyć jak zmienia się opony, czy zobaczyć jaka jest przyczepność kiedy na drodze jest szklanka a my mamy założone na swoim samochodzie opony letnie zamiast opony zimowe. NA takich wykładach jest poruszanych wiele ciekawych kwestii, które dotyczą praktycznie wszystkiego co powinien kierowca wiedzieć, i po zakończeniu takiego kursu pamiętał doskonale, jednak mało kto chodzi właśnie na takie wykłady bo każdy uważa, że jest to tylko strata czasu a sam może wszystkiego się nauczyć w domu, a nie tracić czas.

Adminka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *